Zbiórka książek i czasopism

W mojej wieloletniej przygodzie z brydżem miałem możliwość dwukrotnie przejąć książkowe archiwum brydżowe. Raz były to książki, które w trakcie przeprowadzki stały się niepotrzebnym balastem. Drugim razem dostałem w prezencie, od mojej koleżanki z pracy, ogromny karton z książkami, pismami brydżowymi i materiałami sędziowskimi ś.p. pana Cisło. Uświadomiłem sobie, że wielu z nas z biegiem czasu gromadzi podobne archiwa w swoim domu. Nie każdy z nas jest kolekcjonerem, nie wszystkie pozycje mają kolekcjonerską wartość. Część materiałów znajduje swoje miejsce w zakamarkach piwnic, przykryta kurzem czeka na lepsze czasy.

A może tak podarować im drugie życie? Pomyślałem, że można by przeprowadzić zbiórkę, tego co jest nam już niepotrzebne i przekazać innym. Zebrane książki, czasopisma, czy materiały szkoleniowe zostaną przekazane placówkom, w których odbywają się szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pozycje w najlepszym stanie mogłyby stanowić dodatkowe nagrody w turniejach dla początkujących. Do rozważenia jest przeprowadzenie aukcji i licytacji przy okazji imprez charytatywnych lub po prostu sprzedaż z przeznaczeniem zebranych pieniędzy na ważne cele społecznie.

Proszę o konstruktywne opinie i zgłaszanie się osób, które mogłyby przejąć na siebie organizacyjną stronę zbierania książek np. podczas cotygodniowych turniejów.

Dodaj komentarz