Sprawy bieżące (info. z dnia 07.06.2016)

Minął ponad miesiąc od ostatnich opisanych wydarzeń. Jak większość wie, zaangażowałem się w wybory nowych władz PZBS mając nadzieję na zmiany, które w pozytywny sposób odczujemy w naszym okręgu. Elementem kampanii była wizyta w Łodzi Radosława Kiełbasińskiego. Prezes PZBS- u, co prawda wycofał wkrótce swoją kandydaturę, ale uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z kulisami działania polskiego związku oraz organizacji międzynarodowych EBL, WBF i ACBL. Mimo tego, że w wielu kwestiach nasze zdania były podzielone myślę, że nasz gość będzie mile wspominał tę wizytę. Z ogromnym zaskoczeniem przyjąłem informację, że Witold Stachnik, od niedawna nowy Prezes PZBS, włączył mnie do swojego zespołu, ale propozycję współpracy po dogłębnych przemyśleniach przyjąłem i jak większość z Państwa wie, oprócz Artura Wasiaka i Przemysława Janiszewskiego reprezentuję Łódzki Związek Brydża Sportowego w Zarządzie Głównym PZBS. Na chwilę przyhamowało to uruchamianie nowych inicjatyw w Łodzi, ale i tak wiele wydarzeń godnych jest przypomnienia.

Staramy się konsekwentnie ulepszać stronę wizerunkową naszego WZBS-u. Prawdą jest, że stworzenie bazy adresów email nieoczekiwanie wzbudziło kontrowersje, ale mam nadzieję, że w dłuższym czasie uda mi się przekonać niedowiarków że warto. Tymczasem uruchomiliśmy stronę WZBS-u na Facebook-u (https://www.facebook.com/wzbs.lodz). Twórcą i administratorem jest Michał Klichowicz, dzięki temu wiele wydarzeń znajdzie swoje miejsce w świecie internetu najpierw tam.

Odbyło się kilka turniejów brydżowych o randze regionalnej. W krótkim czasie przy wydatnej pomocy Klubu „Dąbrowa” zorganizowany został turniej dla seniorów. Zawody odbyły się w ramach Łódzkich Senioraliów 2016. W przyszłym roku postaramy się o lepszą oprawę imprezy, chociaż i tegoroczny turniej który zgromadził 46 osób daje powody do zadowolenia. Gratulacje dla zwycięzców, ale szczególne wyrazy uznania kieruję do (przepraszam za kolokwializm) „najstarszej canapy w Łodzi” czyli pary nie tylko brydżowej Pani Zofii Pstrockiej i Pana Henryka Pstrockiego, których system licytacyjny bazuje na francuskim systemie Canape.

Dwa razy nie tylko łódzcy brydżyści grali w turniejach z cyklu Grand Prix Ziemii Łódzkiej. 22 maja w Rzgowie i 5 czerwca w Sieradzu. Na tym drugim turnieju gościliśmy zawodników z Wielkopolski i Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że to pierwsze efekty inicjatywy Artura Wasiaka, aby nawiązać współpracę z sąsiadującymi okręgami i wzajemnie informować się o turniejach w miastach blisko granic województwa. W przyszłym roku Artur chciałby doprowadzić do konsultacji na etapie tworzenia kalendarza imprez.

O młodzieży napiszę w odrębnym poście, myślę że już po 30.Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej w Szczyrku. Cały czas poszukujemy stałych miejsc na organizację zawodów brydżowych. Przeprowadziliśmy kolejne rozmowy w Arturówku oraz dopracowujemy szczegóły rozgrywek trzecioligowych. Z końcem czerwca opuszczamy restaurację „Rajdowa”. Od września cotygodniowe turnieje będą w innym miejscu. Zaawansowane rozmowy prowadzi Małgosia Nalepa, ale jeszcze szczegółów nie będziemy zdradzać aby nie zapeszyć. W każdym bądź razie jesteśmy otwarci na różne inicjatywy i propozycje. Robimy przymiarki do Mistrzostw Łodzi Osób Niepełnosprawnych jeszcze jesienią tego roku. Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z publicznych pieniędzy. Od tego zależy jaka będzie skala realizowanego przedsięwzięcia.

Na koniec chciałbym pogratulować nowemu aktywnemu sędziemu w naszym gronie – Rafałowi Imieli, który zdobył uprawnienia sędziowskie z bardzo dobrym wynikiem.

Dodaj komentarz