Przygotowania do III ligi 2016/17

Do początku rozgrywek III ligi jest jeszcze dużo czasu. Jednak w nadchodzącym sezonie będzie wiele zmian, w związku z czym chcemy jak najszybciej dopiąć sprawy podstawowe. Jak już w zasadzie wszyscy zainteresowani wiedzą rozstajemy się z poprzednią lokalizacją w Sokolnikach. Dzieje się tak
z przyczyn od nas niezależnych, leżących po stronie naszego wieloletniego gospodarza.

Przygotowujemy, w naszej ocenie, ciekawą propozycję organizacji zjazdów w Tuszynie w Hotelu „Grzegorzewski” (http://www.hotel-tuszyn.eu/pl/strona-glowna). Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki gry, przy jednoczesnym utrzymaniu stosunkowo niskich kosztów pobytowych. Oferty zakwaterowania i wyżywienia, które otrzymaliśmy od potencjalnych organizatorów są na zbliżonym do dotychczasowego poziomie. Za lokalizacją w Tuszynie przemawiają w zasadzie dwa argumenty:
– osoba właściciela obiektu, który jest sympatykiem brydża i w najbliższym sezonie weźmie udział
w rozgrywkach III ligi;
– zaproponowane nam sale umożliwią grę w komfortowych warunkach oraz sprawną obsługę techniczną.

Dla Państwa najważniejsze są koszty własne. Na dzień dzisiejszy oferta wygląda następująco:

  • pokój 2-osobowy ze śniadaniem – 150 zł
  • pokój 4-osobowy ze śniadaniem – 200 zł
  • obiad – 20-25 zł
  • obiadokolacja – 20-25 zł

Kolejna sprawa to schemat rozgrywek III ligi. Od wielu lat gram w rozgrywkach ligowych. Myślę, że podobnie jak wielu z Was, irytuje mnie dokonywanie kolejnych zmian. Niemniej jednak muszę przyznać, że sposób organizacji lig centralnych uatrakcyjnił rozgrywki. Modyfikacje spowodowały, że prawie do samego końca trwania sezonu wszystkie drużyny zainteresowane są osiągnięciem jak najlepszego wyniku w każdym meczu. Analizując dotychczasową formułę III ligi postawiliśmy sobie jednak pytanie, czego Państwo oczekują od tej formy rywalizacji? Artur Wasiak przygotował kilka wariantów rozgrywek, które zebrał w jednym opracowaniu i rozesłał do kapitanów drużyn. (http://arturwasiak.republika.pl/brydz/lodz/3_liga_konsultacje.html)

Proszę o zapoznanie się z dokumentem i wyrażenie opinii. Aby dopełnić obrazu tego co może nas czekać w nadchodzącym sezonie, zorganizujemy w okresie wakacyjnym w Hotelu „Grzegorzewski” otwarty turniej par. Zaprosimy wszystkich zainteresowanych , zaprezentujemy warunki w jakich będzie odbywać się liga oraz przeprowadzimy ostateczne konsultacje dotyczące sposobu rozgrywek. Termin nie jest jeszcze określony, staramy się tak dobrać datę turnieju, aby nie kolidowała z żadnym z wakacyjnych kongresów.

Jedna myśl na temat “Przygotowania do III ligi 2016/17

Dodaj komentarz