Sprawy bieżące (info. z dnia 22.04.2016)

Czarek Kanar z Arturem Wasiakiem przygotowują zestawienie zasobów materialnych WZBS-u (bridżmejty, pudełka rozdaniowe, sprzęt komputerowy, drukarki, stoły, biding boksy, karty)

Artur Wasiak zrobi zestawienie brydżowego oprogramowania.

Adam Pawłowski pracuje nad Statutem WZBS-u. Planujemy zaproponować poprawę części niedokładnych zapisów, chciałabym bardziej otworzyć formułę walnego zgromadzenia i zwiększyć liczbę podmiotów z uprawnieniami delegatów.

Artur Wasiak i Michał Klichowicz porządkują sprawy regulaminowe i sędziowskie dla zawodów brydżowych, które już się odbywają i są planowane.

Artur Wasiak zbiera informacje o imprezach środowiskowych, które odbywają się w całej Polsce. Chcemy zainteresować brydżystów z Łodzi i województwa tymi imprezami i zamieścić informacje na naszej stronie www. Może uda się powrócić do organizacji imprez, które mają swoją tradycję w naszym WZBS-ie. Wiem, że Małgosia Nalepa bardzo chce wznowić Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych, wszyscy pamiętamy również, że odbywały się Mistrzostwa Służb Więziennych.

Łukasz Gałasiński jest w trakcie organizacji swoistego happeningu promującego brydża. Wspólnie z Klubem Miłośników Starych Tramwajów planuje zorganizować przejazd zabytkowego tramwaju ulicami Łodzi w którym zorganizujemy mały turniej brydżowy.

Ja pracuję nad wyszukaniem i pozyskaniem firm i innych podmiotów, które zgodziłyby się zasponsorować lub objąć swoim patronatem różne inicjatywy brydżowe. Dodatkowo cały czas szukam nowych form promocji brydża. Do obu tych celów nie mam w tym momencie innych narzędzi niż mój telefon, czas, kontakty i zaangażowanie. Potrzebuję jednak kilku materiałów marketingowych. Na to potrzebne są środki. Na początek chciałbym wyposażyć nasz WZBS w:

  • folder reklamowy informujący czym jest WZBS, czym się zajmuje, do kogo kieruje swoją ofertę. Chciałbym aby zawierał kilka informacji historycznych – nie wiem co jeszcze, podpowiedzcie
  • 2 banery reklamowe, 2-3 reklamy typu roll-up – do wykorzystania wszędzie tam, gdzie będziemy się chcieli pokazać
  • wizytówki dla kilku osób, które w ramach swoich obowiązków kontaktują się z osobami z zewnątrz

Pomóżcie mi znaleźć te środki konkretnie na ten cel, myślę że na sam początek kwota nie przekroczy 2.000 – 3.000 zł. Jeżeli chcecie pomóc rozejrzyjcie się wokół siebie. Może ktoś z grona Waszych znajomych (brydżysta, kibic, sympatyk) zachęcony rozmową z Wami wesprze nas już teraz.

Mam na to pomysł, aby zwrócić się w liście otwartym do członków naszego WZBS-u z prośbą o finansowe wsparcie na start. We wszystkich swoich działaniach reprezentuję również Was jako członków Zarządu, nie chciałbym robić nic co wprowadziłoby Was w dyskomfort.

Jeżeli chodzi o list otwarty zawierający wiele z  zamieszczonych tutaj informacji, to jestem zdecydowany go napisać, chociażby ze względu na poprawę polityki informacyjnej naszego związku. Chcę otworzyć się z pomysłami na wszystkich członków. Mam nadzieję że znajdę osoby, które zaangażują się w poszczególne działania. Pomysł z prośbą o wsparcie finansowe zrodził się w oparciu o myśl, że znajdę osoby majętne, którym leży na sercu dobro brydża w ogóle, a w Łodzi w szczególności. Przy czym osoby te, nie mając czasu ani pomysłu na zaangażowanie osobiste zechcą przeznaczyć drobne kwoty na WZBS – zostając jawnymi, bądź anonimowymi donatorami naszej organizacji. Może się mylę, ale kto nie próbuje nic nie osiąga.

Większe firmy chciałbym odwiedzić wyposażony już w jakiekolwiek materiały, mam nadzieję pozyskać je jako sponsorów imprez brydżowych lub naszych sekcji młodzieżowych. Będę mógł im zaproponować reklamę poprzez sport itp.

Opiekunom grup młodzieżowych zaproponowałem zorganizowanie opieki merytorycznej nad uzdolnionymi brydżystami z ich grupy. Miałoby się to odbywać na zasadzie bezpośredniego skontaktowania wybranego „młodziana” bądź pary młodych ludzi z bardzo dobrym zawodnikiem ligowym. Powierzenia mu nieodpłatnej opieki merytorycznej, zobowiązania do zagrania np. jednego turnieju w miesiącu plus gra i konsultacje na BBO przez okres np. 3 miesięcy.

Podczas eliminacji OOM w Warszawie odbyłem długą rozmowę z Piotrem Dybiczem, na temat funkcjonowania jego „sprawnej maszynki brydżowej”. Nie zdradzę żadnej tajemnicy pisząc, że brydż stał się jego podstawowym źródłem dochodu. Wymaga to ogromnej ilości czasu i w zasadzie jest to nie do powielenia przez kogokolwiek, kto nie zajmie się tylko tym. Udzielił mi wyczerpujących odpowiedzi, ponieważ żywo jest zainteresowany powstaniem silnego ośrodka szkolenia blisko Warszawy. Podobny model mógłby powstać w każdym mieście. Wszystko wymaga czasu ale jeśli znacie kogoś młodego u progu życia zawodowego, to chętnie Piotr podzieli się swoją wiedzą. Specyfika jest taka, że nie byliby dla siebie konkurencją. Wręcz odwrotnie czerpaliby korzyści z własnej działalności.

Chciałbym bardziej otworzyć się na internet. Myślę, że jeśli jako brydż w Łodzi i okolicach zaistnielibyśmy na BBO i Kurniku, to moglibyśmy trafić z informacją że PZBS jest nie tylko dla graczy ekstraklasowych, a w turniejach uczestniczą nie tylko zawodowi brydżyści. Dodatkowo wspomniany wcześniej Puchar Teamów Powiatów Województwa Łódzkiego mógłby mieć przeprowadzone eliminacje na BBO a dopiero finał zorganizować w Łodzi. Będę potrzebował wsparcia kogoś, kto poprowadziłby jakąś witrynę z wynikami meczów.

Poszukuję autora lub kilku do napisania wspomnień o wybitnych brydżysta z Łodzi. Nie chcę abyśmy zapomnieli o Edziu Mikołajczyku, Stasiu Owczarku, Janku Moszyńskim i wielu innych. Trzeba coś napisać od siebie, sięgnąć do starych wydawnictw brydżowych, a to co powstanie zamieścić na stronie www. A jak nam się finanse poprawią każdemu z opisanych zrobimy rozwijane bannery (roll-upy), które będziemy eksponować na imprezach poświęconych ich pamięci.

Jedna myśl na temat “Sprawy bieżące (info. z dnia 22.04.2016)

Dodaj komentarz